Úvodní stránka > Aktuality > 2. mechanizovaná rota 72. mechanizovaného praporu z Přáslavic na Odboru Simulačních a Trenažérových technologií ve Vyškově

2. mechanizovaná rota 72. mechanizovaného praporu z Přáslavic na Odboru Simulačních a Trenažérových technologií ve Vyškově

Ve dnech 19. – 23. 2. 2018 proběhl u vyškovského Odboru Simulačních a Trenažérových Technologií výcvik 2. mechanizované roty 72. mechanizovaného praporu z Přáslavic. Cílem cvičení bylo sladit osádky a velitele rojů při řízení boje v sestavě mechanizované roty před praporním cvičením ve VVP Hradiště.

Po procvičení dílčích činností jako je zajištění přesunu, reakce na slabého nepřítele, řízení palby čety i roty v obraně a provedení velitelské rekognoskace s taktickou a topografickou orientací byl zahájen komplexní výcvik s využitím simulačních technologií pod námětem dle bojového rozkazu velitele 72. mpr, respektive velitele 2. mechanizované roty. Námětem tohoto cvičení je mechanizovaný prapor v obraně, kde 2. mr brání stanovené prostory obrany jako prvosledová jednotka praporu a v další fázi podporuje palbou protiútok druhosledové roty.

Kromě osádek mohli UVZ (učební a výcvikovou základnu) v prostorách OSTT Vyškov nově využít také příslušníci rojů, kteří se ve stejnou dobu zúčastnili výcviku na trenažéru ručních zbraní SAVIT, kde lze s pomocí širokoúhlé projekce a snímačů simulovat jak střelnice a standartní terčové situace, tak i reálné situace pro jednoho i více střílejících.

„Zavedení nového trenažeru ručních zbraní umožňuje provádět efektivní výcvik jednotlivce ve střelecké přípravě a díky tomu je možno provádět výcvik na OSTT ve Vyškově nejen s osádkami ale i s kompletní rotou, což dříve možné nebylo.“, uvedl řídící cvičení velitel 2. mr kapitán Ing. Jan Brunclík.

Cíle cvičení byly splněny a po týdnu stráveném ve Vyškově je 2. mechanizovaná rota připravena plnit úkoly praporního cvičení „Ebonite Javelin“ ve VVP Hradiště v měsíci březnu.

Fotogalerie

Nahoru