Úvodní stránka > Aktuality > Nácvik sladěnosti 41. mechanizovaného praporu s podporou simulátoru SSS-BV

Nácvik sladěnosti 41. mechanizovaného praporu s podporou simulátoru SSS-BV

Ve dnech 5. února  - 16. února 2018 probíhal nácvik sladěnosti roty 41. Mechanizovaného praporu Žatec ve VVP Hradiště. Toto cvičení předchází samotnému nasazení této jednotky v Litvě jako součásti NATO Enhanced Forward Presence (eFP). V prvním týdnu byly hlavním tématem bojové střelby roty, zatímco ve druhém týdnu probíhal výcvik ve střelecké a taktické přípravě za použití soubojového a střeleckého simulátoru bojových vozidel (SSS-BV) Pandur.

Příslušníci Oddělení výcviku OSTT Vyškov po přesunu do prostoru výcviku provedli montáž, nastavení a kalibraci simulátoru na vozidla Pandur dále pak připojení simulátoru do zařízení pro řízení a vyhodnocování cvičení (EXCON). Střelecká příprava probíhala ve dvou dnech a její zabezpečení vyžadovalo osazení téměř 80 terčů laserovými senzory. Tuto práci komplikovaly nejen zimní podmínky, ale také omezený čas na přípravu terčových situací, které byly rozmístěny na velké ploše. Taktická příprava byla zaměřena na nácvik přesunu, činností při kontaktu s nepřítelem, obrany roty, boji na zdrženou a útoku roty. Využití simulátoru jak ve střeleckém tak i v taktickém režimu rozšiřuje možnosti výcviku a šetří nejen náklady na munici ale i opotřebení, ke kterému dochází při výcviku s ostrou municí.

V závěru druhého týdne už zbývalo pouze zpátky odstrojit vozidla Pandur, posbírat veškeré součásti simulátoru, naložit materiál na vozidla a přesunout se zpět do posádky Vyškov. V letošním roce to bylo první, ale určitě ne poslední cvičení s využitím simulátoru SSS-BV.

Fotogalerie

Nahoru