Úvodní stránka > Aktuality > Přebor rezortu MO v plážovém volejbale

Přebor rezortu MO v plážovém volejbale

Nejen prací živ je člověk, a když je možnost na pár dní uniknout z kolotoče příprav, provádění, vyhodnocování ať už výcviku nebo ukázek, najdou se u našeho Simulačního Centra jedinci, kteří toho bezezbytku využijí. Jedním z nich je rotmistr Jakub Grohar, který se ve dnech 14.-17.6.2016 vypravil reprezentovat naše Centrum na Přebory rezortu MO v plážovém volejbale do Opavy.

     Velice kvalitní turnaj se sedmiletou tradicí, vynikající organizací a pověstí nejlépe obsazeného armádního turnaje s účastí dvojic startujících i v českém poháru plážového volejbalu, byl bohužel tento rok pořádaný v Opavě naposledy. Další ročníky se odehrají v Brně pod taktovkou Zdenka Kvaky a celou akci zaštítí Univerzita obrany. Díky těmto skutečnostem byl letošní ročník přímo nostalgický. Díky tomu se nezúčastnila přeboru celá dvojice složená z příslušníků našeho zařízení, ale pouze rtm. Jakub Grohar, který hrál ve dvojici s dlouholetým přítelem, bývalým příslušníkem opavského útvaru, který již před dvěma lety svlékl uniformu, ale stále se podílel na organizaci tohoto prestižního turnaje. Daniel Štěpánek již několik let dokonce ze zdravotních důvodů nehraje volejbal, ale vzhledem k okolnostem se nechal přemluvit a do posledního ročníku nastoupil nejen jako hlavní organizátor, ale také jako hráč. Což bylo překvapením pro všechny zúčastněné. Dvojice Grohar-Štěpánek vstupovala do turnaje s celkovým počtem 12-ti týmů bez větších ambicí. Po příznivém losu se však zdálo, že z jediného stanoveného cíle - neutrpět žádné zranění, očekávání vzrostlo a bedna nebyla úplně nereálná. Po výborných výkonech z toho nakonec bylo třetí místo. Ve finále se potkali favorité. Šťastnější byla nakonec zkušenější dvojice Jan Sobotka-Petr Kos a stříbro brala mladá nadějná dvojice z Univerzity obrany.

     Turnaj pokračoval zápolením smíšených družstev. Zdravotní stav Jakuba Grohara nedovoloval plánovat nic dopředu a tak rozhodl až večerní stav den před zahájením soutěže v mixech. Po dobré večeři vznikla dvojice ve složení rtm. Jakub Grohar, kpt. Lenka Grycová. Po deseti letech opět v jednom týmu. Další díl nostalgie. Tentokrát los nebyl příznivý a hned v prvním a druhém kole museli bojovat až do posledního balónu ve třetím rozhodujícím zkráceném setu. V prvním případě úspěšně, ve druhém už méně a tak se přes kolo oprav prokousávali zpět až do semifinále. V tom narazili na pozdější vítěze celého turnaje a tak nezbylo než bojovat pouze o třetí místo. Celý turnaj tak rtm. Jakub Grohar ukončil s bilancí dvou bronzových medailí a jako třešničkou na dortu byl odměněn cenou pro nejlepšího hráče.

     Tento způsob prezentace Centra simulačních a trenažérových technologií s povděkem kvitujeme a přejeme mnoho další sportovních úspěchů a především pevné zdraví.

Fotogalerie

Nahoru