Úvodní stránka > Aktuality > Příprava dělostřelců

Příprava dělostřelců

Ve dnech 11. – 15. 1. 2016 se konala pod vedením zástupce velitele 132. dělostřeleckého oddílu Jince  mjr. Ing. Jiřího Paličky a jeho týmu technická příprava nácviku střelby a řízení palby příslušníků 13. dělostřeleckého pluku (13.dp).

Cílem týdenní přípravy v rámci simulačního odboru CSTT Vyškov bylo vytvořit podmínky k provedení vlastního cvičení, které se u CSTT Vyškov uskuteční ve dnech 25. ledna až 5. února 2016 na učebně ATSSCz (Artillery Training Simulation System for Czech Army). Rozvíjející se spolupráce mezi CSTT Vyškov a jednotkami 13. dělostřeleckého pluku Jince přináší praktické zkušenosti v oblasti výcviku pro obě složky AČR.

 Skupina pod vedením mjr. Ing. Jiřího Paličky připravila výcvik v oblasti vedení útočných operací BÚU (Brigádního úkolového uskupení) se zaměřením na palebnou podporu jednotek BÚU. Nácvik způsobu vyžadování a plnění dělostřelecké podpory útočných operací je hlavním úkolem výcviku jednotek 13.dp pro rok 2016. Příprava cvičení má za úkol položit stabilní základy pro úspěšné splnění cílů a učebních úkolů nadcházejícího cvičení.

Důležitým prvkem přípravy je tvorba scénářů pro jednotlivé etapy cvičení za řízení příslušníků CSTT Vyškov, jmenovitě nrtm. Josefa Václavíka, Ing. Vlastimila Výlety, Ing. Jiřího Blahouta, kapitána Ing. Jiřího Novotného a  npor. Ing. Michala Leváka.

Fotogalerie

Nahoru