Úvodní stránka > Aktuality > Příslušníci 44. lmopr se zúčastnili výcviku na taktickém simulátoru pod krycím názvem,, HRDÝ ROŽMBERK 2018“ u Centra simulačních a trenažérových technologií v Brně

Příslušníci 44. lmopr se zúčastnili výcviku na taktickém simulátoru pod krycím názvem,, HRDÝ ROŽMBERK 2018“ u Centra simulačních a trenažérových technologií v Brně

Ve dnech 26. –  29. 3. 2018 provedli příslušníci 44. lehkého motorizovaného praporu z Jindřichova  Hradce velitelsko-štábní cvičení s počítačovou podporou typu CPX/CAX (Command Post Exercise/Computer Assisted Exercise).

Hlavním námětem cvičení bylo připravit štáb praporu pro činnost jednotek ve vyšších celcích – Prapor v obraně.

Cvičení se celkem zúčastnilo 49 příslušníků praporu, kteří se během týdenního výcviku na CSTT připravovali na dubnové mezinárodní cvičení Stolzer Wettiner 2018 ve výcvikovém prostoru Bundeswehru ve Wildfleckenu.

V průběhu samotného CAX se cvičící zdokonalovali v řízení a plánování bojové činnosti praporu, kdy se na základě průběhu simulace přepracovávala synchronizační tabulka určená na mezinárodní cvičení.

V nadřízeném prvku HICON v průběhu cvičení působil též příslušník katedry taktiky Univerzity obrany v Brně, který se z pozice mentora podílel na výcviku praporu a hodnotil činnost cvičících. Plán rozehry MEL/MIL (Main Event List/Main Incident List) byl připraven a řízen pomocí aplikace Joint Exercise Management Module (JEMM), která se již stala standardně využívaným nástrojem pro přípravu a řízení CAX.

Fotogalerie

Nahoru