Úvodní stránka > Aktuality > Srpen 2016 u OSTT Vyškov ve znamení výcviku studentů Univerzity obrany Brno

Srpen 2016 u OSTT Vyškov ve znamení výcviku studentů Univerzity obrany Brno

Ve dnech 28.7. – 12.8.2016  byly u Centra simulačních a trenažérových technologií Brno (CSTT), ve vyškovské části centra, provedeno Instrukčně metodické zaměstnání (IMZ) o možnostech využití prostředků konstruktivní, virtuální a živé simulace (CVL – Constructive, virtual and live simulation) pro bezmála 180 studentů prvních ročníků  Univerzity obrany Brno.

            IMZ je jedinečnou příležitostí pro příslušníky Armády České republiky k ujasnění možností využití všech trenažérových a simulačních technologií, jimiž CSTT disponuje a bylo zaměřeno zejména na seznámení s možnostmi výcviku osádek tanků T-72 M4CZ, BVP-2, kolových obrněných vozidel Pandur a se způsobem vedení výcviku jednotek pozemních sil do stupně rotních úkolových uskupení v rámci vedení bojové činnosti.

            Nedílnou součástí IMZ bylo i seznámení studentů s Univerzálním cvičištěm jízdy tanků pod vodou, jenž je jako jediné v AČR součástí vyškovské části centra.

            CSTT ve své brněnské části zabezpečuje výcvik do stupně prapor/brigáda za využití konstruktivní simulace v rámci CAX (Computer Assisted Exercise) nejen pro jednotky pozemních sil AČR, ale i pro složky Integrovaného záchranného systému ČR a pro příslušníky Vojenské policie.

Fotogalerie

Nahoru