Úvodní stránka > Aktuality > Výcvik studentů Univerzity obrany u OSTT Vyškov

Výcvik studentů Univerzity obrany u OSTT Vyškov

Ve dnech 4. až 6. března 2018 proběhl ve Vyškově u Oddělení konstruktivní a virtuální simulace výcvik studentů Univerzity obrany Brno.

Studenti 5. ročníku obor velitel mechanizovaných jednotek Univerzity obrany absolvovali výcvik zaměřený na základní sladění na stupni mechanizovaná četa. Taktická situace byla rozehrána na mapovém podkladu VVP Březina, pod vedením řídícího zaměstnání kapitána Ing. Miroslava Polacha.

Pro jednotlivé rozehry byly využívány virtuální simulátory II. typu v konfiguraci bojové vozidlo pěchoty BVP-2 a kolový obrněný transportér Pandur. Cvičení se zúčastnilo 13 studentů Univerzity obrany. Studenti si pod vedením řídícího výcviku a za podpory příslušníků oddělení konstruktivní a virtuální simulace procvičili mimo vedení taktické činnosti i předávání informací po rádiové síti. Jednotlivé výcvikové epizody byly vyhodnocovány a rozebírány se studenty kapitánem Polachem na místnosti After Action Review.

Studenti Univerzity obrany využívají výcviky u Oddělení konstruktivní a virtuální simulace ve Vyškově pravidelně, výuka je zahrnuta do studijního plánu.

Fotogalerie

Nahoru