Úvodní stránka > Aktuality > CSTT BRNO ZABEZPEČILO SPOLEČNÝ VÝCVIK V RÁMCI CVIČENÍ SABRE STRIKE ARMÁDY US

CSTT BRNO ZABEZPEČILO SPOLEČNÝ VÝCVIK V RÁMCI CVIČENÍ SABRE STRIKE ARMÁDY US

Dne 29. května 2016 se příslušníci Centra simulačních a trenažérových technologií (CSTT) – odbor Vyškov podíleli na zabezpečení společného výcviku mezi příslušníky AČR a příslušníky americké armády v rámci cvičení SABRE STRIKE 2016.

                V dopoledních a odpoledních hodinách se celkem 65 příslušníků americké armády, zejména velitelů, střelců a řidičů obrněných a kolových vozidel STRIKE a MRAP účastnilo výcviku při Odboru simulačních a trenažérových technologií ve Vyškově. Pro společný výcvik byly připraveny simulátory pro výcvik řidičů a osádek bojových vozidel PANDUR a BVP-2 a dále tanku T-72M4CZ.

                Velitel CSTT podplukovník Jiří Simmer při zahájení výcviku objasnil příslušníkům americké armády místo a úlohu CSTT při výcviku řidičů a osádek bojových vozidel v rámci AČR. Instruktoři Vyškovského odboru po té na jednotlivých pracovištích seznámili účastníky výcviku se způsobem použití jednotlivých simulátorů a tím byl společný výcvik zahájen.

                Nejen příslušníci CSTT, ale zejména účastníci výcviku armády USA měli možnost sdílet zkušenosti v použití simulátorů při přípravě osádek různých druhů vozidel a došlo taktéž na soupeřská cvičení mezi jednotlivými osádkami bojových vozidel za využití simulační techniky se simulovaným nepřítelem. 

Fotogalerie

Nahoru