Úvodní stránka > Aktuality > Nový rok u CSTT Brno zahájen ukázkami

Nový rok u CSTT Brno zahájen ukázkami

Dne 12. ledna bylo u Centra simulačních a trenažérových technologií Brno (CSTT), ve vyškovské části centra, provedeno Instrukčně metodické zaměstnání (IMZ) o možnostech využití prostředků konstruktivní, virtuální a živé simulace (CVL – Constructive, virtual and live simulation) pro příslušníky stálého stavu Univerzity obrany Brno, jmenovitě pro katedru taktiky K-110 a pro příslušníky Mnohonárodního střediska leteckého výcviku (MATC), jenž je dislokováno při Velitelství výcviku – Vojenské akademii Vyškov.

 

            Ukázky jsou jedinečnou příležitostí pro příslušníky Armády České republiky k ujasnění možností využití všech trenažérových a simulačních technologií, jimiž CSTT disponuje a byly zaměřeny zejména na seznámení s možnostmi výcviku osádek tanků T-72 M4CZ, BVP-2, kolových obrněných vozidel Pandur a se způsobem vedení výcviku jednotek pozemních sil do stupně rotních úkolových uskupení v rámci vedení bojové činnosti.

            CSTT ve své brněnské části zabezpečuje výcvik do stupně prapor/brigáda za využití konstruktivní simulace v rámci CAX (Computer Assisted Exercise) nejen pro jednotky pozemních sil AČR, ale i pro složky Integrovaného záchranného systému ČR a pro příslušníky Vojenské policie.

            Neméně důležitě IMZ k objasnění možností využití prostředků konstruktivní, virtuální a živé simulace pro výcvik velitelů, štábů a jednotek pozemních sil do stupně brigáda/pluk bude provedeno ve dnech 10. – 11. února 2016 v v prostorech Velitelství výcviku – Vojenské akademie Vyškov a pozvánka bude uveřejněna na internetových stránkách centra http://cstt.army.cz/.

Fotogalerie

Nahoru