Úvodní stránka > Aktuality > Spojovací nácvik příslušníků 4. Brigády rychlého nasazení Žatec u CSTT Brno

Spojovací nácvik příslušníků 4. Brigády rychlého nasazení Žatec u CSTT Brno

V souladu s Plánem činnosti CSTT na rok 2018 a dohovorů s velitelstvím 4.brn připravilo Centrum simulačních a trenažérových technologií Brno (CSTT) ve dnech 15. 1. – 18. 1. 2018 první ze čtyř cvičení, zaměřených na přípravu administrátorů Informačního Systému Velení a Řízení (ISVŘ).

Cvičení se účastnili příslušníci spojovací roty 4. brigády rychlého nasazení Žatec a podřízených útvarů – příslušníci spojovacích specializací (administrátoři I a II úrovně).

Cílem spojovacího nácviku bylo se seznámit se s aplikací Virtual box a její možností využití pro osobní rozvoj, prakticky nainstalovat a nastavit k provozu pro koncové uživatele BVIS, prakticky nainstalovat a nastavit k provozu server ISVŘ, prakticky nainstalovat a nastavit k provozu klienta pro ISVŘ, prověřit funkčnost instalací a jejich možnost převádění mezi servery, společné adresné prostředí, ověřit si instalační postupy praxí a vytvořit si pomůcku.

Výcvik příslušníků spojovací roty podpořila přednáška o aktivních síťových prvcích od prap. Jiřího Žádníka - příslušníka z Centra operačně taktických systémů velení a řízení Lipník nad Bečvou a o nových trendech současného vývoje HW prvků pplk. doc. Ing. Petra Františe, Ph.D., zástupce vedoucího katedry komunikačních a informačních systémů UO Brno.

Za organizaci odpovídali příslušníci oddělení komunikačních a informačních systémů 4. brn rtm. Radim Michálek a nrtm. Jan Káňa. Celkem se cvičení účastnilo 25 příslušníků spojovacích odborností z rot 4. brn.

Po dobu nácviku byla zabezpečena odborná pomoc pana Ing. Hnízdila (Delinfo), která byla plně využita, jak po teoretické, tak praktické stránce.

Cíle cvičení byly beze zbytku splněny a potvrdily další funkcionalitu CSTT Brno, která je využitelná ve prospěch AČR.

Fotogalerie

Nahoru