Úvodní stránka > Aktuality > Výcvik 72. mpr v OSTT Vyškov

Výcvik 72. mpr v OSTT Vyškov

Na základě plánu využití UVZ na rok 2017 se uskutečnil ve dnech 11. – 15. 9. 2017 v Oddělení konstruktivní a virtuální simulace OSTT Vyškov výcvik 3. mechanizované roty,
72. mechanizovaného praporu.

Tématem cvičení bylo „Činnost čety za útoku“.

Veškerý výcvik v OSTT Vyškov řídil velitel 3. mechanizované roty kpt. Ing. Jan Hrdinka se svým zástupcem řídícího výcviku npor. Bc. Jiřím Margesteinem za podpory obsluh simulátorů z řad příslušníků OSTT Vyškov. Cvičení absolvovalo celkem 81 příslušníků
3. roty a bylo situováno ve VVP Libavá.

Cílem cvičení bylo procvičit jednotku ve vedení ofenzivních taktických činností.

Jednotka po dobu svého výcviku využívala virtuální simulátory typu II (VS-II) včetně komunikačního systému. Velitel roty řídil činnost jednotky z řídící místnosti, kde měl k dispozici 2D a 3D projekci a měl tak nepřetržitý pohled přímo na činnost cvičících v bojové technice.

Ve stejném termínu probíhal v Oddělení konstruktivní a virtuální simulace OSTT Vyškov součinnostní nácvik minometné baterie 72. mechanizovaného praporu a 132. dělostřeleckého oddílu (132.do) Jince na učebně ATSSCz (Artillery Training Simulation System for Czech Army).

Řídícím zaměstnání byl por. Bc. Martin Dřímalka, který za součinnosti příslušníků 132.do provedl nácvik, který byl zaměřen na zdokonalení dělostřeleckých specialistů. Hlavním tématem nácviku byl systém nouzového vyžadování palby, výpočet prvků pro střelbu náhradním způsobem a způsoby předávání informaci.

Cvičení absolvovalo celkem 9 příslušníků minometné baterie 72. mechanizovaného praporu a 3 příslušníci 132.do Jince.

Fotogalerie

Nahoru