Úvodní stránka > Aktuality > Výcvik příslušníků 41. mpr Žatec při OSTT Vyškov

Výcvik příslušníků 41. mpr Žatec při OSTT Vyškov

Nový výcvikový rok 2018 u OSTT Vyškov zahájila jednotka eFP (Enhanced Forward Presence) 41. mechanizovaného praporu Žatec ve dnech 22. – 26. 1. 2018.

 

Cílem výcviku eFP bylo prověřit sladěnost mechanizovaných čet v rámci vedení bojové činnosti dle zpracovaného námětu pro cvičení. Výcviku se zúčastnilo 50 příslušníků 41. mechanizovaného praporu s podporou příslušníků Oddělení konstruktivní a virtuální simulace simulačního odboru Vyškov. Veškerý výcvik, který byl námětově a simulačně situován ve VVP Hradiště, řídil kpt. Ing. Martin Sekera. Po celou dobu výcviku jednotka využívala virtuální simulátory typu II (VS-II) v konfiguraci kolový obrněný transportér PANDUR, jenž byly v roce 2017 modernizovány a rozšířeny právě o konfiguraci vozidla PANDUR.

 

Velitel roty řídil činnost jednotky z řídící místnosti, kde měl k dispozici 2D a 3D projekci s výstupem ze simulátorů a měl tak nepřetržitý pohled na činnost cvičících v bojové technice. Velitel cvičící jednotky mohl následně vyhodnocovat komunikaci mezi veliteli čet a veliteli družstev a činnost na jednotlivé incidenty, které byly v rámci scénáře cvičení využity.

 

Velitel cvičící jednotky potvrdil, že využití prostředků simulačních technologií OSTT Vyškov má svůj podstatný a nezastupitelný význam pro nácvik většiny taktických činností při přípravě na reálné nasazení do bojové činnosti nejen v zahraničních operacích.

Fotogalerie

Nahoru